Zgrzewanie obrotowo-tarciowe

Metoda pokrewna do zgrzewania wibracyjnego. W obu przypadkach ciepło potrzebne do zgrzania detali uzyskuje się w wyniku tarcia występującego pomiędzy dociśniętymi i wzajemnie poruszającymi się łączonymi powierzchniami.

Zgrzewanie obrotowo - tarciowe jest przeznaczone do elementów, których powierzchnie łączenia są kołowe i współosiowe. Najlepiej to widać na załączonych przykładach. Jeden z detali jest unieruchomiony w kowadle dolnym mocowanym do podstawy urządzenia. Drugi z detali wkłada się do kowadła zamocowanego do osi silnika. Ruch obrotowy z jednoczesnym dociskaniem powoduje wytworzenie niezbędnej ilości ciepła i zespolenie detali. Same detale nie muszą zachowywać symetrii współosiowej. Wzajemne prawidłowe położenie detali po zgrzewaniu zapewnia urządzenie. Metoda jest szybka i pozwala na uzyskanie połączeń wysokiej klasy nawet dla takich materiałów jak teflon.

undefined
Zgrzewanie obrotowo-tarciowe

Napisz do nas

Masz nietypowe pytanie? Chciałbyś złożyć nietypowe zamówienie? A może rozpocząć współpracę? Wypełnij poniższy formularz, a odpowiemy w ciągu 24h roboczych.

*pola wymagane